Auta luksusowe – symbol prestiżu

Auta luksusowe – symbol prestiżu

Luksusowy samochód to dla wielu kierowców spełnienie marzeń o prestiżu. Okazuje się, ze na polskim rynku takich aut przybywa.

W2014 roku zostało zarejestrowanych aż 58 % więcej luksusowych samochodów.  Czy to oznacza także poprawę sytuacji finansowej w Polsce. Niekoniecznie. Oczywiście drogie marki cieszą się zainteresowaniem najbogatszych, którzy w naszym społeczeństwie stanowią niewielki procent. Jaką rolę odgrywają w ich życiu auta luksusowe?

Wysoki status- dobre auto.

Samochód, który można zaliczyć do luksusowych to poświadczenie statusu majątkowego i społecznego. Już na pierwszy rzut oka widać dzięki niemu, że mamy do czynienia z kimś na wysokim poziomie. Świadczy o tym wysokiej jakości tapicerka, wspaniała linia i design samochodu oraz piękne „blachy”, Oczywiście dobre auta są również szybkie, część z nich to samochody wyścigowe i mogą się wykazać imponującymi osiągami. Mimo rozwijania ogromnych prędkości, są to samochody bezpieczne. Osoby, które są zainteresowane dobrami luksusowymi, między innymi samochodami, stawiają nie tylko na zewnętrzne walory, ale również jakość. Wiedzą o tym producenci i dostosowują swoje produkty do wysokich wymagań bogaczy. Samochód przestaje być luksusowy między innymi wtedy, kiedy posada go większa liczba osób, dlatego też pewne marki i modele wypuszczane są jedynie w niewielkich seriach i przeznaczone niejako dla wybranych. Można się spodziewać, że sprzedaż aut luksusowych będzie stale rosła, wraz z bogaceniem się naszego społeczeństwa. Dla niektórych jednak prestiżowe pojazdy będą musiały do końca życia pozostać w strefie marzeń i snów. Takie auta są naprawdę drogie, lecz z pewnością warte swojej ceny. Miłośnicy luksusu są w stanie zapłacić wiele za swoje hobby.

About author

 • Aga

  Jak można się skontaktować z autorem tego bloga? Chodzi o propozycję współpracy. Proszę o podanie maila do siebie.

 • Szczerze znam wielu zamożnych ludzi, którzy jeżdżą kiepskimi samochodami, kilkunastoletnimi. Ale to chyba zależy od tego, jakie kto ma pasje :)

 • HSP

  Taki Roys-Royce Phantom to symbol statusu dopiero :)

 • Ooo, prestiżowe auto to marzenie dużej grupy osób. Moje na pewno :) Ale warto takie cacko zabezpieczyć przed kradzieżą, czy nadmierną eksploatacją (jeśli pożyczamy je innej osobie). Wiem, że takie intrygujące i oldschoolowe pojazdy są często wypożyczane na różnego rodzaju sesje zdjęciowe, plany filmowe czy po prostu na śluby. W takim przypadkuw arto zainwestować w monitoring pojazdów ikol http://ikol.pl/lokalizator-gps i sprawdzać, w jaki sposób tymczasowy kierowca obchodzi się z pojazdem.

 • radekspid

  Również posiadam wśród znajomych ludzi, którzy dobrze prosperują pod względem finansów. I o dziwo, jeżdzą samochodami z średniej półki. Sądzę, że tutaj dużo zależy od zawodu, niektórzy kalkulują sobie, że z dobrym samochodem prezentują się zupełnie inaczej, to ich uwiarygadnia w oczach szefostwa oraz kontrahentów. Nie każdy jednak zawód tego wymaga i jeżeli kogoś faktycznie takie auta nie kręcą… nie będzie przepłacał :)
  _____________________
  http://motogazopol.pl

 • ryszardjewor88

  Piękne pojazdy, w sam raz do przewozu osób na imprezach okolicznościowych, koncertach lub innych tego typu przedsięwzięciach, gdzie trzeba wjechać… z pompą :) świetnie wpisałyby się w nasz klimat http://www.amvetee.pl/

 • ronald41

  Ciekawy post. Samochód może wiele powiedzieć o człowieku :) Pozdrawiam!

  ________
  https://www.xhak.pl/

 • Fajny materiał, aż miło się czyta;)

  https://superparts.pl/