Giełda samochodowa  – jak wybrać najlepszą?

Giełda samochodowa – jak wybrać najlepszą?

Wczesny niedzielny poranek, szeroki plac zapełniony rządkami mniej lub bardziej błyszczących samochodów oraz setki żądnych dobrego utargu handlowców. Tak autogiełda zapewne kojarzy się większości z nas. Sprzedaż używanych samochodów na przestrzeni lat przeszła małą ewolucję, ale wciąż można znaleźć miejsca jak żywcem wyjęte z lat dziewięćdziesiątych. Jak więc wybrać najlepsza giełdę aut i gdzie ją znaleźć?

Giełda giełdzie nierówna

Auto giełda to miejsce, w którym spotykają się osoby chcące sprzedać auta używane oraz takie, które mają na celu je nabyć. Giełda samochodowa to więc swoista galeria pojazdów na sprzedaż. Każda z osób przybywających w to miejsce ma przed sobą jasny cel, który – przy odrobinie upartości i samozaparcia – jest jak najbardziej możliwy do zrealizowania.

Giełdy odbywają się w różnych częściach Polski. Są tak rozmieszczone, że mieszkaniec każdego województwa znajdzie coś dla siebie w stosunkowo niewielkiej odległości. Przeciętna autogiełda zazwyczaj odbywa się w niedziele do południa i oferuje średnio 500 używanych samochodów. Pokazy aut różnią się jednak od siebie stopniem organizacji i przygotowania uczestników, a także komfortem dostępnego do pokazu miejsca.

Najlepsze Internetowe giełdy samochodowe:

www.ofertownia.pl
www.allegro.pl
www.autotrader.pl
www.gratka.pl
www.autotu.pl
www.moto.pl
www.autogielda.pl

Auta używane – handlować czy nie handlować?

To pytanie, które zapewne zadaje sobie każdy, kto choć raz zobaczył internetowe auto giełdy. Zanim Polska stała się krajem opanowanym przez internet, fizyczne giełdy samochodowe były jedynym miejscem, gdzie można było  nabyć lub sprzedać pojazd. Obecnie, w dobie postępującej digitalizacji, wygodniejsze wydaje się przeglądanie używanych aut na stronach internetowych.

Zwolennicy tradycyjnych metod podają jednak przekonujące argumenty, które zdecydowanie stawiają autogiełdy w pozytywnym świetle. Auto, pokazane na zdjęciu w internecie, może w rzczywistości wyglądać zupełnie inaczej. Autogiełda daje nam natomiast możliwość dokładnego obejrzenia i zapoznania się z pojazdem oraz, co bardzo ważne, porozmawiania z właścicielem i wypytania go o wszystkie nurtujące nas kwestie.

Wycena samochodu – grunt to dobry utarg

Umiejętność negocjacji nigdy się nie zestarzeje i może przydać się w wielu sytuacjach. Sceny, jakie można zaobserwować na autogiełdzie, tylko to potwierdzają. Klasyczne „targowanie się” absolutnie nie jest reliktem przeszłości czy przejawem złych manier, ale stanowi standardową procedurę podczas procesu kupna lub sprzedaży samochodu.

Dobrze jest więc na początku określić sobie jasno cel, z jakim pojawiliśmy się na giełdzie. Jakiego typu samochodu szukamy? Jakie ma mieć parametry i cechy charakterystyczne? Następnie warto zapoznać się ze wszystkimi możliwymi opcjami. Nie kupuj od razu pierwszego auta, które wpadnie Ci w oko. Autogiełda oferuje czasami nawet tysiące aut używanych – warto więc poświęcić kilka godzin, by znaleźć pojazd, z którego będziemy zadowoleni na lata.

About author

Related Articles

  • Na giełdach trzeba strasznie uważać, gdyż nieuczciwych sprzedawców nie mało..