LPG w dieselu

LPG w dieselu

Każdy miłośnik motoryzacji zdaje sobie nieraz pytanie, jak szukać oszczędności by jazda była ekonomiczna. Tak zwana instalacja gazowa powoli odchodzi w zapomnienie, bowiem poszukiwacze oszczędności znajdują coraz lepsze i ekonomiczne pomysły. Wielkie kontrowersje i szereg dyskusji budzi temat związany z zainstalowaniem LPG w dieslu.

Czy to opłacalne i konieczne? Dla wielu kierowców to pomysł godny spróbowania. Zdaniem ekspertów LPG nie w każdym przypadku gaz przyniesie korzyści podczas eksploatacji ropniaka. Dlaczego? Spróbujemy na to pytanie odpowiedzieć.

Ropniak na gaz?

LPG najczęściej jest instalowany w silnikach wysokoprężnych, które pod względem ilości elementów w nieznaczny sposób różnią się od swoich odpowiedników dedykowanych motorom benzynowym. Decydując się na instalację gazową w ropniaku nie będziemy mieć pewności, że jego motor będzie pracował wyłącznie na zasilaniu LPG. Oczywiście istnieje taka możliwość, jednak nikt z niej nie korzysta. A to za sprawą tego, że zanim zainstalujemy LPG konieczna będzie zasadnicza modyfikacja konstrukcji silnika. To z kolei oznaczałoby nieuzasadnienie wysokie koszty i w ostatecznym rozrachunku okazałoby się całkowicie nieopłacalne. Czy zatem warto zastanawiać się nad instalacją gazową w ropniaku? Warto przemyśleć temat poważnie i najlepiej udać się do fachowca, który zajmuje się profesjonalnie instalacjami LPG. Poza wspomnianymi utrudnieniami instalacja LPG w ropniaku ma kilka zalet, które warto poznać. Na pierwszym planie jest na pewno ekologia, gdyż dodatek gazu sprawia, że paliwo jest wypalane niemalże w sposób pełny. Większa efektywność procesu spalania przekłada się na mniejszą emisję szkodliwych związków i decyduje o odkładaniu się w silniku mniejszej warstwy nagaru. To jedna z zasadniczych zalet zastosowania gazu w dieslu.

Źródło: moto.wp.pl

About author

Related Articles