IX Rally Barbórka BIS

IX Rally Barbórka BIS

Rajd samochodowy „IX Rally Barbórka BIS” już w ten weekend w Warszawie

„Barbórka BIS to rajdów MISS” – napisał o tym wydarzeniu jeden w uczestników. Z pewnością to określenie bardzo dobrze oddaje charakter rajdu, bo „Barbórka BIS” to event wyjątkowy i posiadający kilkuletnią już markę. Kolejna, dziewiąta już odsłona Barbórki odbędzie się w najbliższą niedzielę 14 grudnia w Warszawie.

Historia  i program

Corocznie zwiększająca się ilość startujących Załóg oraz wiernych kibiców najlepiej świadczą o rosnącej popularności Barbórki BIS. W tym roku do udziału w tym wydarzeniu są zaproszeni wszyscy zawodnicy tzw. „Starej Gwardii”. Rajd to doskonała okazja do podzielenia się swoja wiedzą, porozmawiania o doświadczeniach oraz poznania nowych adeptów rajdów i wprowadzenia ich w świat motoryzacji.

W programie przewidziano 8 prób sportowych oraz „Grand Prix”, które odbędzie się na wyłączonych z ruchu drogach i uliczkach o maksymalnych długościach. Jak przystało na „Barbórkę”, wszystkie utwardzone nawierzchnie, czyli asfalt, beton i trelinka, będą pokryte śniegiem.

Wymagania i kategorie

Są dwie możliwości wzięcia udziału w rajdzie. Pierwsza z nich to oczywiście zgłoszenie czynnego udziału w wyścigu. Drugą z opcji jest towarzyszenie w uroczystych zakończeniach w charakterze Gości. Impreza kończąca odbędzie się w bilard clubie „WINNER” przy ul. Tarczyńskiej. Pub należy do czterokrotnego Mistrza Polski w Rajdach Samochodowych, Krzysztofa Winkowskiego.

Aby wziąć udział w „Barbórka BIS” jako uczestnik, należy spełnić kilka wymagań. Trzeba posiadać:

  • ważne prawo jazdy
  • samochód z ważnym przeglądem technicznym, aktualnym ubezpieczeniem OC i NNW
  • pilota, który ukończył 18 lat
  • 2 kaski
  • oraz, co jest nie mniej ważne – chęć spędzenia wolnego czasu w miłej sportowej atmosferze

Atrakcje i niespodzianki

Zwycięzcom zostaną wręczone nagrody – puchary dla wygranych Kierowców i Pilotów w klasyfikacji generalnej, Klas i Grupy RWD. Oprócz tych kategorii wprowadzono dodatkowe podziały:

  •         Puchar Mistrzów,
  •         Puchar Pań,
  •         Puchar Dziennikarzy.

Wydarzenie zapowiada się więc naprawdę emocjonująco. Celem organizatorów jest stworzenie prawdziwie sportowego klimatu; starcia młodych adeptów z doświadczonymi kierowcami. Oprócz wrażeń związanych z samym rajdem, możemy spodziewać się profesjonalnej oprawy medialnej, towarzyskiej atmosfery oraz niespodzianek – zarówno dla startujących, jak i dla osób towarzyszących.

Więcej informacji o IX rajdzie Barbórka BIS można znaleźć na stronie www.ak-centrum.pl. Zapraszamy!

About author

Related Articles