Verva Street Racing – Dakar na Narodowym

Verva Street Racing – Dakar na Narodowym

Piąta edycja największego w tej części Europy festiwalu motoryzacyjnego odbędzie się w Warszawie! Już 20 września płyta boiska Stadionu Narodowego zmieni się w piaskowy tor rajdowy – a to wszystko za sprawą wydarzenia VERVA Street Racing.

Dakar na Narodowym – tak można podsumować to, co będzie się działo w stolicy naszego kraju. To wyjątkowe spotkanie na stałe już wpisało się do kalendarza najważniejszych imprez motoryzacyjnych. W tym roku zobaczymy czołowych polskich kierowców rajdowych. Wśród nich znajdą się reprezentanci ORLEN Teamu, czyli Adam Małysz, Jacek Czachora i Marek Dąbrowski. Oprócz rodzimych gwiazd nie zabraknie także światowych gwiazd motosportu, takich jak m.in. dwukrotny mistrz świata WRC – Fin Marcus Grönholm, wicemistrz świata World Rally Championship, a także Marc Coma z Hiszpani i Portugalczyk Hélder Rodrigues – utytułowani motocykliści z Dakaru.

Kierowcy rajdowi zmierzą się ze sobą w 6 kategoriach: samochodach w specyfikacji dakarowej oraz WRC, motocyklach, quadach, buggy i ciężarówkach. Oprócz wyścigów program przewiduje między innymi akrobacje motocyklowe FMX, skok skuterem śnieżnym czy przejazd monster trucka. To jeszcze nie koniec atrakcji, bowiem podczas festiwalu będzie można obejrzeć wyścig z udziałem znanych zawodników, którzy zmierzą się ze sobą na żużlowym torze.

Na wydarzenie z niecierpliwościa czekają zarówno organizatorzy, jak i sami uczestnicy. Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN tłumaczy, że piąta, jubileuszowa edycja Verva Street Racing to najtrudniejszy rajd świata. To symboliczne uhonorowanie najbardziej utytułowanego polskiego zespołu rajdowego ORLEN Team, który w przyszłym roku obchodzić będzie swoje 15-lecie – mówi. A znany kierowca rajdowy Marcus Grönholm deklaruje, że bardzo się cieszy z powodu uczestnictwa w tegorocznym VERVA Street Racing. Udział w zawodach Rallycross w Polsce w 2008 r. sprawił mi dużą frajdę. Mogę się też pochwalić, że mam już grupę polskich kibiców, co jest fantastyczne! W tym roku Polska wystawiła silną ekipę doświadczonych kierowców, więc razem z kierowcami z mojego zespołu damy niezły pokaz dla kibiców. I zamierzamy się przy tym świetnie bawić!

Nadchodzący Dakar na Narodowym zapowiada się naprawdę ciekawie. Emocjonujące zawody wyścigowe i atrakcyjne pokazy samochodowe ubogaci występ światowej gwiazdy muzyki. Będzie się działo!

About author

Related Articles