Na rynek wejdą Pick-upy Mercedes

Na rynek wejdą Pick-upy Mercedes

Mimo że do premiery modelu zostało jeszcze trochę czasu, Mercedes zapowiedział oficjalnie, że jego nowy pick-up pojawi się na rynku komercyjnym. Koncern uzasadnia swoją decyzję o wprowadzeniu modelu do sprzedaży rosnącą popularnością tego typu pojazdów.

Odważny krok

Model pick-up Mercedes jest bardzo śmiałą decyzją ze strony producenta. Jeszcze parę lat temu nikt nie spodziewał się, że może on zechcieć konkurować z innymi firmami na rynku tego typu pojazdów. Samochód ten ma być ekskluzywnym pojazdem klasy premium. Ważący ponad jedną tonę mercedes, najprawdopodobniej będzie bazować na podzespołach Mercedesa GLE. Nie ma jeszcze informacji, jak dokładnie będzie wyglądał pick-up i jakie będą jego dane techniczne, jednak dzięki szkicom koncepcyjnym zyskujemy częściowe pojęcie na jego temat.

Koncern planuje sprzedawać swój nowy samochód w Ameryce Południowej, Afryce, Europie oraz Australii. Model ten nie zostanie wprowadzony na rynek USA, gdyż Mercedes uznał, że nie da rady konkurować z preferowanymi w Stanach Zjednoczonych pick-upami Forda i General Motors. Producent uznał także, że jego model będzie za mały w stosunku do potrzeb Amerykanów, którzy wolą jeździć większymi i cięższymi samochodami. Kluczowym rynkiem zbytu ma być natomiast Australia, w której zapotrzebowanie na tego typu modele rośnie z roku na rok.

Kierowcy muszą poczekać

Docelowo Pick-up Mercedesa ma walczyć o klientów, którzy poszukują samochodu dla siebie wśród modelów takich jak Toyota Hilux czy Volkswagen Amarok. Pierwszy pick-up od Mercedesa ma pojawić się na rynku w 2018 roku. Bardzo prawdopodobne, że gdy sprzedaż auta okaże się być zadowalająca, koncerny takie jak Audi czy BMW, wkrótce również zdecydują się na stworzenie swoich pierwszych pick-upów.

Tagged with:

About author

 • Mercedes, Skoda, kto następny? Lamborghini? Czyżby nadchodziła jakaś era pickupów?

 • HSP

  Znalazłem po wyszukiwaniach w Google ten artykuł. Czy 1 kwietnia ma tu coś do rzeczy? ;)

 • artrkonen341

  Bardzo odważny krok :) Mercedesy w każdym modelu świetnie się prezentują.

  _______
  http://www.samochodydopracy.pl/

 • Oooo jestem w szoku;o. Ale brawo dla Mersa ;)

 • Tadek44

  Bardzo odważne posunięcie ze strony Mercedesa i jestem ciekaw jak się przyjmie w Europie taki pick-up.
  _______________
  http://www.fleetcorp.pl/