Szkolenie bezpiecznej jazdy

Szkolenie bezpiecznej jazdy

Przyjrzyjmy się naszym polskim drogom. I co widzimy? Nie ulega chyba żadnej wątpliwości, że stan bezpieczeństwa na naszych drogach pozostawia wiele do życzenia. W naszym kraju brakuje na pewno radykalnych reform przynoszących poprawę stanu bezpieczeństwa.

Co przemawia za taką postawą? Na pewno fakt, że osoby decydujące żyją w przekonaniu, że wypadki komunikacyjne były, są i będą bo jest to forma haraczu jaką społeczeństwo musi zapłacić za dobrodziejstwa motoryzacji. Nic bardziej mylnego. Warto się zastanowić nad bezpieczeństwem na drodze. Warto tutaj nadmienić, że co roku na drogach polskich dochodzi do 35 katastrof nie licząc dziesiątków tysięcy rannych. Dlatego cieszy nowe podejście ze strony Ministerstwa Transportu które ogłosiło Narodowy Program BRD . Czym jest ów program? Narodowy program ruchu drogowego jest kompleksowo opracowaną strategią poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach w latach 2013 – 2020. Program ten opiera się na filarach: bezpieczny człowiek, bezpieczna droga, bezpieczna prędkość, bezpieczny pojazd, ratownictwo medyczne i opieka powypadkowa.

Kurs bezpiecznej jazdy

Coraz więcej ośrodków szkolenia kierowców organizuje w ramach promocji tak zwane szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy. Wbrew pozorom coraz więcej osób przekonuje się do tego typu szkoleń. Znaczny odsetek stanowią osoby, które nie ukończyły progu 25 lat. Może taka postawa młodych ludzi przyczyni się do zmiany jazdy na polskich drogach. Zaczniemy jeździć wolniej i bezpieczniej.

Szkolenie bezpiecznej jazdy to temat cieszący się coraz większym zainteresowaniem również wśród mężczyzn, którzy z natury wolą szybką jazdę. Być może organizowane szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy okażą się czymś owocnym dla przyszłych kierowców. Oby tak było.

About author

Related Articles