10 sposobów na oszczędną jazdę

10 sposobów na oszczędną jazdę

Każdy kierowca zastanawia się czasem jak jeździć by jego jazda samochodem była oszczędna. Nic więc dziwnego, że coraz więcej szukamy sposobów na ekonomiczną jazdę. Warto się zastanowić nad tym tematem, gdyż ceny paliwa z roku na rok drożeją a pokonywane przez nas kierowców kilometry wcale się nie zmniejszają.

Warto również poznać kilka podstawowych sposobów na ekonomiczną jazdę. Zdaniem ekspertów motoryzacyjnych jest ich kilka, z którymi na pewno warto się zapoznać.

Ekonomiczna jazda autem

Zdaniem ekspertów od motoryzacji każdy kierowca, któremu zależy na oszczędnej jeździe musi nauczyć się przede wszystkim używać mniej paliwa. Jak tego dokonać? Pierwsza zasada to taka, która mówi, że nie wolno nam rozgrzewać silnika zanim ruszymy. Co to znaczy? Podczas najbardziej surowej zimy, współczesne samochody są gotowe do jazdy zaraz po uruchomieniu silnika. Tak więc nie rozpędzajmy naszego samochodu do jego maksymalnej prędkości. Dzięki takiemu zachowaniu zmniejszymy emisję szkodliwych spalin oraz zdecydowanie obniżymy poziom zużycia paliwa. Nauczmy się także nie hamować gwałtownie. Dlaczego? Dostosowując prędkość samochodu do aktualnie panujących warunków na drodze pomożemy sobie w taki sposób, że zaoszczędzimy na kosztach paliwa. Wyłączajmy silnik, nawet podczas krótkich postojów. To kolejna zasada, której musi się trzymać kierowca dbający o ekonomiczną jazdę. Wyłączanie silnika podczas postoju np. przed zamkniętym przejazdem kolejowym, to dbałość o spore oszczędności, o czym nie wolno nam zapominać. Każdy kierowca powinien również unikać jazdy na wysokich obrotach. Im niższa prędkość obrotowa silnika, tym niższe zużycie paliwa. Warto zachować sobie te rady i zastosować je podczas jazdy.

About author

Related Articles